Dívčí oddíl

Světlušky a skautky mají ve Fryštáku dlouholetou tradici. Během své činnosti zorganizovaly spoustu zajímavých akcí. Mezi nejznámější patří každoroční velké tábory, které vždy trvají kolem 10 dní a mají své motivační, celotáborové téma. V minulosti to bylo například Kdo přežije, Amazonky, Cestování v čase nebo Rychlé šípy.

Dále také mají každý týden schůzky, kde hrají různé hry a zabírají se skautskou tematikou. Někdy si určí téma i na celý rok – například Sherlock nebo Cestování kolem světa.

Další již tradiční akcí jsou tzv. Minitábory, což jsou „víkendovky“ společné s chlapeckým oddílem. Každé dva roky probíhají celosvazové závody, do kterých se tento oddíl také pokaždé zapojí.

V současnosti má oddíl celkem 21 členů, z toho 10 skautek a 11 světlušek.

Budeme velmi rádi, když se k nám přijdete podívat na schůzky, kde si s námi můžete zahrát zábavné hry, získat nové kamarády a naučit se různé zajímavé věci o přírodě.

Kontakty na nás najdete na těchto webových stránkách.

Těšíme se na vás!