Skaut Fryšták

Skautské oddíly Fryšták Svaz skautů a skautek České Republiky


Roveři

Roverský oddíl je svým vznikem ve Fryštáku nejmladším oddílem. Přestože je to oddíl svým vznikem nejmladší, sdružuje starší členy, kteří již vyrostli z chlapeckého či dívčího oddílu, ale stále se chtějí podílet na skautské činnosti.

Mezi akce, které se konají pod záštitou roverského oddílu, patří již tradiční NCN, které je určeno jak pro rovery, tak pro starší skauty a skautky, aby si mezi s sebou vyměnili zkušenosti z vedení oddílů, hry a strávili spolu pěkný a někdy dobrodružný víkend. Další tradiční akcí je Štěpánská výprava, která se koná mezi vánočními svátky a při které vyrážíme do přírody. Kromě toho se roverský oddíl účastní nejrůznějších svazových roverských akcí, které jsou zaměřeny jak zážitkově, tak za účelem podpory činnosti svazu a také pro povzbuzení k další činnosti jednotlivých členů roverského oddílu obnovením roverského slibu.  

Roverský kmen se také snaží podporovat ostatní oddíly. Ať už se jedná o pomoc při stavbě a bourání táborů, výpomoc při budování zázemí pro mladší oddíly, tak také účastí na dalších akcích jako byla například v letošním roce pomoc na akci Čistý Fryšták či skautský ples.